Wybieramy skarpetki

W ofercie firmy MODEX

   Dobór odpowiednich skarpetek do garnituru powinien być uwarunkowany od kilku podstawowych, zasadniczych kwestii. Nie od dziś wiadomo, że świat mody męskiej rządzi się swoimi prawami, jest jednak kilka podstawowych wzorców, które trzeba mieć na uwadze komponując nie tylko podstawowe elementy garnituru, ale także te dodatkowe. Mieszanie pewnych kolorów, gatunków tkanin nie wchodzi w grę – to wiadomo nie od dziś – czy jednak urozmaicenie klasycznego garnituru kolorowymi skarpetkami to przesada?

skarpetki

   Projektanci mody wręcz prześcigają się w sposobach na wzbogacenie klasycznego garnituru – okazuje się że dobór kolorowych skarpetek to krok w dobrą stronę – to także prosty sposób, by dodać całości lekkości oraz indywidualności. O czym jednak powinniśmy pamiętać komponując taki zestaw?

Długość ma znaczenie – skarpetki powinny zakrywać każdy możliwy fragment nogi – bez względu na pozycję, którą przyjmuje mężczyzna – czy siedzi, czy stoi skarpetka powinna zakrywać każdy fragment nogi.

Kolor – owszem, logo firmowe nie – mówiąc o kolorystyce skarpetek dobieranych do garnituru, trzeba mieć na uwadze iż nie mogą one być wzorowane na skarpetkach sportowych. Logo producentów sportowych, napis promujący daną markę w zupełności dyskwalifikują takie skarpetki.

Biały odpada – w przeszłości połączenie to często stosowane przez muzyków, artystów w codziennej modzie męskiej raczej nie jest mile

widziane. O ile tańczący Michael Jackson na scenie , w białych skarpetkach nie wywoływał większego poruszenia, to Pan Młody na uroczystości ślubnej, czy weselnej w klasycznym garniturze, czy smokingu z dodatkiem białych skarpetek raczej nie będzie prezentował się elegancko.

   Decydując się na dobór kolorowych skarpetek do naszego garnituru pamiętajmy także o odpowiednim połączeniu kolorystycznym. Są kolory, które po prostu nie współgrają ze sobą, jeśli chodzi o desenie – coraz częściej do łask wracają skarpetki w grochy, groszki, czy w paski. W idealnym dopasowaniu całości ubioru zawsze cenną poradą służą nasi pracownicy – pomożemy dopasować nie tylko wzór, ale także kolorystykę skarpetek.