Długość marynarki

W ofercie firmy MODEX

     Nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrana marynarka to połowa sukcesu jeśli chodzi o ubiór eleganckiego mężczyzny. Okazuje się jednak, że my Polacy bardzo często nosimy zbyt szerokie marynarki w barkach, a co z długością? Jaka jest odpowiednia długość marynarki, jak dobrać do swojej sylwetki idealną marynarkę?

     Każdy z nas jest inny, każdy z nas ma nieco inną budowę ciała, dlatego też sprawa doboru marynarki bardzo często jest sprawą indywidualną, są jednak ogólne reguły którymi należy się kierować przy doborze. Dziś skupimy się na długości! Najlepszym sposobem jest stanąć przodem do dużego lustra w którym widać całą sylwetkę. Tu ważne jest to by marynarka, nie licząc głowy, dzieliła naszą postać na połowę. Jeśli w okolicy dolnej części marynarki przebiega połowa naszego ciała to marynarka jest dobrana w odpowiedni sposób. Inna metoda stosowana przez specjalistów to określenie stosunku do opuszczonych wzdłuż tułowia dłoni. Marynarka w tym przypadku powinna kończyć się w okolicy nasady kciuka a jego końcem. Niestety ta metoda nie uwzględnia faktu iż każdy z nas jest inny i różne są też długości rąk. Są też osoby, które długość marynarki określają na podstawie budowy tylnej części ciała mężczyzny – marynarka wedle tej zasady powinna kończyć się tam, gdzie kończą się pośladki a zaczynają nogi.

    Reasumując – długość marynarki ma ogromne znaczenie, podobnie jak źle zawiązany, zbyt krótki krawat. Pamiętajmy, że nawet najdroższa marynarka nie będzie na nas dobrze “leżała”, jeśli dobrana będzie w nieodpowiedni sposób.